| iuss12345 a întrebat:

Mi-am cumparat niste casti cu microfon si cand le bag in pc se aude doar intr-o casca.
Un de setez sa se auda in ambele

Răspuns Câştigător
| TE_Cryss_1999 a răspuns:

Nai nevoie de program, trage un pic de fir adica nu il baga la maxim

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Contact prost la mufa sau cablu intrerupt!

| thalyslly a răspuns:

Poate problema este de la casti

| tomthecat a răspuns:

Apasă jack-ul tată mai tare ca să intre bine în intrarea headphones a laptopului / pc-ului. E posibil să nu fii împins bine jack-ul şi nu face contact.

Dacă tot nu funcţionează, mergi cu casca cu microfon la alt laptop / pc ca să vezi dacă nu e defectă (chiar dacă e nouă, poţi avea şi asemenea surprize, probabil că este vorba de o cască ieftină, cât dai, atât o ai...)

Dacă la alt laptop/pc, casca funcţionează perfect, atunci e o problemă de hardware sau software din laptopul / calculatorul tău şi trebuie să o remediezi sau să chemi pe cineva în domeniu.

| LeWildWhiteNiqqa a răspuns:

Ce program folosesti ca sa asculti muzica? Vezi acolo la setari, daca asculti de pe YouTube sau mai stiu eu, sunt castile cu defect