| Acer98 a întrebat:

Buna
Mi-am luat un Ps3 De 2000 lei e versiunea super slim
Cel de la care l-am cumparat mi-a zis ca poate duce jocuri de ps 4
eu nuprea cred si cer ajutorul vostru ce ziceti merg jocuri de ps4 pe el? Si daca-l modez si imi iau un joc de ps 4 modat o sa mearga?
Funda + Vot.

Răspuns Câştigător
| FlorinGamingRo a răspuns:

Da merg multe dintre Jocurile pentru PS4 pe PS3 dar nu toate deoarece PS4 are o arhitectura cu totul schimbata iar unele jocuri sunt lansate numai pentru PS 4.
Daca vrei sa vezi daca merge jocurile de pe PS4 pe PS3 cauti pe Net jocul si dai la Cobatibilitate si vezi acolo pentru ce este.
Sper ca team Ajutat. Fundita big grin!

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

PS3 de 2000 RON? ACUM? No offense, dar trebuie' sa fii un pic timpitel sa dai pe un PS3 mai mult decit pe un 4...

| notefree a răspuns:

Aaaaaaa 2000 de lei sau 200
Pentru ca 2000 de lei poti lua ps4 cu un controller in plus si gta 5

| notefree a răspuns:

Si nu nu merg jocuri de ps4 la ps3

| Voro a răspuns:

Te pacaleste ma omule. laughing
In primul rand, un joc PlayStation4 original nu va avea cum sa-ti ruleze pe o consola PS3.
In al doilea rand, nu stiu daca esti intreg la minte sau daca realizezi ce spui dar sa dai 2000 de lei pe un PS3 la mana a doua, eu zic ca ai probleme. Iti poti lua la 1900 de lei un PS4 cu doua controllere + FIFA 16, nou nout.

| DemonHunter a răspuns:

Exista unele jocuri care sunt pe amble platforme si pe ps3 si pe ps4.Dar nu poti sa iei de pe net un joc piratat pentru ps4 si sa il joci pe ps3.Sunt structurate diferit.
Sper ca ti-am fost de ajutor.