| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa-i fac! Nu mai merge mouse-ul deloc, nici nu se clinteste! Si nu este soricelul ca l-am inlocuit si cu altele de la alte pc-uri si tot nu merge. La ultimele 2 porniri, mi-a aparut ecranul negru cu "Start windows normaly" si am zis ca poate e virusat, am incercat sa intru pe celalalt Windows (pe care nu-l folosesc deloc, decat in astfel de cazuri. il tin de rezerva, deci exclus sa fie virusat si ala) si n-a mers mouse-ul nici acolo. Sa fie la unitate problema? Ce pot sa fac? Cum aflu unde este problema, ca s-o pot rezolva?

13 răspunsuri:
| Andrei2991 a răspuns:

Poate este o problema de la driver. Sau mufa unde este bagat Mouse-ul. Incearca la alta mufa de la PC.

| alexandrualind a răspuns:

Incearca o alta mufa de la computer.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Andrei2991):

Am incercat cu un mouse le la alt pc care are mufa usb, nu a mers nici asa! si cum adica sa fie de la driver? de ce? asa dintr-o data? l-a trosnit azi-noapte ca azi sa nu mai mearga? laughing

| Andrei2991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci nici la alt PC nu merge. Well, Nu stiu. Cel mai probabil a fost vreun OZN pe la tine pe-acasa si acum na.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Andrei2991):

Nu ai inteles! am luat mouse-ul DE LA alt pc (asta de la care comunic acum cu voi) si l-am pus la pc -ul cu probleme! asta am spus!

am gasit acest video:
https://www.youtube.com/watch?v=tt_kQn3JmFU
insa am ajuns la punctul: Universal Serial Bus Controllers iar acolo nu siu ce am de facut caci nu se potriveste cu ce are el! Ma poti ajuta? La mine arata asa:
http://s28.postimg.org/ence4zc65/mouse.jpg

| Andrei2991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din ce vad eu acolo, tipul pur si simplu updateaza driverele de USB si cele de la Mouse. Si tu ar trebui sa faci la fel, dai update la toate din acel tab. Daca tot nu merge. Atunci du-te la Intel. Cauta driverele de mouse si universal USB Bus compatibile cu specs-urile tale. Daca nu le gasesti atunci ia-ti un kit de drivere de pe net care iti instaleaza automat driverele.

| Florentina9210 a răspuns:

Incearca altul nou. Daca problema se repeta, atunci e ''ceva'' de la driver.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Florentina9210):

Mersi, asta am aflat deja! Ma ajuta cineva REALMENTE! S-au doar va place sa va bagati in seama? sa va faceti punctajul? cred ca am explicat clar si care este problema si ce pot si ce nu pot face! mai departe astept sa fiu indrumata pas cu pas! daca vreti sa ajutati, daca tu, mai bine va duceti la cucare!

| Florentina9210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nea, e prea devreme. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Andrei2991):

Le-am dat update la toate, tot nu merge! mai departe, ce mi-ai spus e chineza! daca vrei sa majuti, ma indrumi pas cu pas!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Florentina9210):

laughing te crezi desteapta! laughing

| Andrei2991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa spun. Doar da-ti unitatea la un service sa o repare daca nu gasesti un raspuns pe-aici.

| Nano94 a răspuns (pentru Andrei2991):

Multumesc