| AlexXD14 a întrebat:

Nu mai merge calculatorul ce are? inainte sa porneasca. la starting windows se blocheaza freeze total si nu porneste orce ar fi... am incercat in safe mode si sa reinstalz windowsu da da freeze inainte sa intre pe dvd. nimic nu merge am incercat sa ai dau sa intre pe dvd cu hdd-ul scos dar tot se blocheaza deci cred ca de vina este vreo piesa interda si daca da care e? raspuns rapid va rog! dau funda la raspunsu care rezolva problema
...nu se pune daca ziceti sa-l duc la service. e exclus ..reparatie homemade (cred ca rami sunt de vina si am incercat cu fiecare ram pe rand in fiecare slot si nu a mers... am dat si start windows normaly si tot n-a mers si last known good configuration si tot nu a mers asa ca, care e problema plss raspuns urgent!)

2 răspunsuri:
| GABARSOLON a răspuns:

Misca unitatea ca poate e de la memoria RAM sau apasa pe butonul de pornire de urgenta

| Stefan_Cristian_1983 a răspuns:

Incearca sa lasi doar o placuta de RAM daca ai mai multe si sa le testezi sau verifica daca mai este pasta la processor sau poate s-a deplasat procesoru.