| NoOne18 a întrebat:

Buna recent am cumparat o tableta Samsung carea are bateria de 7200 mah. Bateria tine 5 ore pornita tot timpul.E normal sa dureze atata? Avand in vedere ca telefonul meu are 3500 baterie si tine mai mult decat tableta.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da fata mea, dar cat de mare e ecranul de la teelfon si cat de mare e la tabletalaughing)? Normal ca la tableta se termin mai repede, si 5 ore pornit tot timpul deja e excesiv.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut,

Nu este chiar normal, dar daca o folosesti intr-un anumit mod, sa nu te aspteti la altceva big grin

Cum zic mereu, recomand urmatoarele lucruri:
- cureti RAM-ul de cel putin 2 ori pe zi;
- opresti datele sau Wi-Fi, cand nu le folosesti;
- sa nu faci actualizari de sistem, le lasi acolo sus ca notificare;
- sa opresti uneori tableta, sa o inchizi, sa zicem o noapte pe luna;
- sa opresti aplicatiile care ruleaza in fundal;
- sa dezactivezi aplicatiile nefolosite, nu are rost sa tii de exemplu si Google Foto si Galerie, daca fac cam acelasi lucru, la fel si alte servicii nefolosite de la Google, cam tot ce nu folosesti;
- sa reduci luminozitatea;
-sa folosesti modul nocturn.

Pentru inceput acestea ar fi happy

Vezi diferenta. Numai bine! ^_^

| Catrice a răspuns:

Tableta mea ținea o zi întreagă ma rog, vreo 9-10 ore că nu stăteam mereu pe ea și seara era bateria scăzută, nu mereu descărcată complet) mult timp după ce am luat-o și o foloseam la greu. Și tot Samsung e.

| badpanda a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ai dat numai raspunsuri aiurea in toata cariera ta de TPU-ist.
Iti dau si eu un sfat :Mai bine taci cand nu esti sigur de raspuns.
User name-ul tau ar trebui inlocuit cu : doar un bagator de seama ignorant si mucos.
Este normal ca un telefon sa consume mai putin decat o tableta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

Da, dar cred că îi cam puțin. Am o tabletă Asus veche si cam tot atât ține dacă stau continuu pe ea