| AnneMRR a întrebat:

Mi-am cumparat recent un Samsung S4 si nu-mi tine bateria incarcata nici o zi! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| hp8510p a răspuns:

Nu te lua dupa astia care iti zic ca trebuie formatata bateria.Mai mult o strici.Telefoanele lansate in ultimii ani nu mai au nevoie de formatare.Asa tine la inceput ca este noua. Dupa 2-3 saptamani incepe sa functioneze la parametrii normali.

| AnneMRR explică (pentru hp8510p):

Serios? Ma gandeam chiar sa-l trimit inapoi!

5 răspunsuri:
| b3atryss a răspuns:

Pai daca nu ma insel trebuie sa formatezi bateria...happy

| AnneMRR explică (pentru b3atryss):

Si cum trebuie sa o formatez?

| b3atryss a răspuns (pentru AnneMRR):

Pai il lasi sa se descarce de tot si il bagi la incarcat si il ti 12 ore (cat timp il ti la incarcat nu mai trebuie sa mai umbli deloc pe el)....si mai repeti procesul asta de inca 2 ori si asta e happy

| AmadeusAma123 a răspuns:

Am si eu un s3 si asa tine, displayul consuma multe resurse, incearca sa ti luminositatea la minim, si opreste cand nu folosesti wifi-ul, nfc, bluetoth s.a.m.d happy