| MasterGamer1995 a întrebat:

Recent mi-am cumpărat un nou calculator și nu știu dacă sa îmi fac update-ul la uefi/bios.
Nu știu care sunt riscurile...
Componentele mele sunt
AMD Ryzen 5 1600
Gtx 1050ti
8gb RAM 3000mhz
Și placa de baza e MSI B350m Pro-Vd plus.
Eu as prefera sa nu fac update-ul dar nici nu știu dacă este necesar.

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă nu ai probleme, atunci de ce te-ar mânca în fund să faci update? Upgrade-ul la BIOS e foarte periculos dacă nu ştii ce faci. Dacă-l strici nici în garanţie nu ţi-l face. Mai bine stai cuminte. N-ai de lucru, te mănâncă aşa tare?

| pulx a răspuns:

Eu as spune ca nu, ca si tu mi-am luat clasicul i7 7700 1050ti 8ram si o placa de la msi si nu mi-am facut!