| Serena078 a întrebat:

Acum 3 zile am scapat laptopul din greseala pe jos si ca urmare a inceput sa scoata un zgomot. Nu e insa foarte perceptibil, se aude numai daca aduc urechea langa laptop, credeti ca ar trebui sa mi fac griji ca trebuie schimbat hard diskul?

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Posibl ventilatorul sau Hard Diskul. Ia HDD Tune si posteaza aici un screen cu datele din MASTER. Daca sunetul este ca un "clancanit" usor este hard-diskul.

| DeyCj a răspuns:

Mai dă-l o dată de pământ că poate n-o să mai sune laughing. Cu hdd-ul e discutabil. E posibil s te fi ales cu bad fizic, mai ales dacă știi că hdd-ul lucra atunci când l-ai scăpat. Cel mai bine e să-l duci într-un service autorizat să-i facă o verificare