| DuR3XxX a întrebat:

Salut am o intrebare la ce trebuie hard diskul laptop? ce ro are hard diskul?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E ca si cand ai intreba la ce naiba-i trebuie apa masinii de spalat!

| CinevaNou a răspuns:

Pe el salvezi filmele porno

| georgeta27 a răspuns:

Pe hard disk instalezi sistemul de operare si stochezi date

| Birlik65 a răspuns:

Pai windowsul unde-l instalezi? si celelalte programe? in mouse-ul de la laptop? nu pe hard intra toate chestiile?

| Birlik65 a răspuns:

Hard disk-ul sau discul dur este principalul dispozitiv de stocare al unui calculator personal. Cea mai mare şi mai importantă parte a software-ului cu care lucrează un calculator zi de zi se află stocată pe hard disk. Sistemul de operare se află stocat pe hard disk, majoritatea programelor programelor pe care le folosiţi se află stocate pe hard disk, probabil şi ultimul document pe care l-aţi creat se află stocat tot pe hard disk.
Un calculator personal fără hard disk nu prezintă prea mare utiltate, având în vedere că majoritatea software-ul este conceput să funcţioneze în prezenţa unui hard disk.

| xBro a răspuns:

HDD - hard disk drive

Inseamna memorie, adica daca ai 500 de GB inseamna ca ai hardul de 500 de GB intelegi?