| Ionut632 a întrebat:

Bună seara! Am găsit un smartphone mai vechi și l-am pornit dar are boot-loop și nu pot intra in recovery mode nu are Root, cum rezolv problema?

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Încearcă să îi faci o resoftare. Nu ai specificat modelul exact al dispozitivului, dar dacă are procesor Mediatek, atunci poate fi destul de ușor.

| Ionut632 explică (pentru literallythesamebruh):

Multumesc dar cum fac sa il resoftez daca nu are usb debugging si nu intra in recovery mode? Mentionez ca este un Allview a5 quad si am niste contacte in el.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru Ionut632):

Nu știu dacă contactele vor rămâne, dar totuși, ca răspuns la problemă, știu că era o metodă prin care foloseai "test points" de pe placa telefonului și programul SP Flash Tool. Vezi câteva tutoriale și poate reușești.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cinstit vorbind, suntem impresionați de termenii pe care-i folosești: boot-loop, recovery mode, Root (cu r mare!)

prin urmare te-am intreba noi, una-alta despre telefoane că dai impresia că "le ai" cu ele