| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, Am si eu abonamentul Home Net Duo 18, si modemul Huawei e5577c si sunt nemultumit de viteza pe care o ofera avand in vedere ca abonamentul este 4g+ si eu beneficiez de viteza 4g cu acest modem, imi pot achizitiona un modem Air Net 4G+ E5786, si sa reusesc sa il conectez la cartela actuala, ma refer daca va citi cartela, avand in vedere ca ambele sunt modem-uri ORANGE? Va Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Da, poti face chestia asta!

6 răspunsuri:
| kidu21m a răspuns (pentru Oprea_Adriann_1995):

Multumesc mult pentru raspuns, asa cred si eu ca o sa mearga dar totusi mai astept sa vad daca mai este cineva de aceeasi parere.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Ne poti oferi, te rugam, numarul tau de telefon, ca sa putem verifica si noi situatia?
O zi buna,
Orange Helper

| kidu21m a răspuns (pentru OrangeHelper):

Viteza pe care o am cu acest modem este de 15mb/s la testul de viteza, cu semnal full 4g, am sunat la Orange si mi s-a spus ca este in parametrii. mi s-a facut si o resetare de retea si rezultatul a fost la fel ceea ce dovedeste ca modemul este doar 4g si atat poate, am optat pentru un modem 4g+ pentru ca abonamentul actual este un 4g+... daca platesc un serviciu vreau sa beneficiez in totalitate de el. Probema este modemul, am facut comanda pentru modemul 4g+... sper sa se rezolve problema.

| OrangeHelper a răspuns (pentru kidu21m):

Salut,

Daca vrei sa te ajutam cu o verificare punctuala pentru abonamentul tau, avem nevoie de numarul de telefon aferent acestuia. Ni-l poti trimite intr-un mesaj privat, in cazul in care mai intampini probleme.

O zi buna,
Orange helper

| PssLive2 a răspuns (pentru OrangeHelper):

Va multumesc mult pentru amabilitate. O sa revin cu o parere dupa ce o sa imi fie livrat noul modem. Poate mai intampina cineva aceasta problema si poate ii va fi de ajutor.

| kidu21m a răspuns (pentru PssLive2):

A mers. viteza s-a marit pana la 50mb/s download, si 15mb/s upload cu noul modem!