| iChristiaN47 a întrebat:

Bună seara. Am un PC ceva mai vechi pe care aveam instalat windows 10 home, fără licență.

Din setări, am folosit functia de resetare. Am așteptat preț de aproximativ o ora în care apărea partea aia cu se pregătește, asteptati sau ceva de genul, într-un chenar. Deoarece a durat foarte mult și din experientele anterioare, de pe alte dispozitive stiam ca durează mult, am plecat din fața dispozitivului.

Am stat în jur de 40-50 min, cel mult o oră și am primit telefon de la un membru al familiei, ca de vreo 20 de minute a apărut "altceva".

Mai exact, pe fundal apare "Getting Windows ready" și sub acest text: "Don't turn off your computer" cu fundal galben, culoarea setată windows-ului.
Are vreo 45 de minute de când stă așa. Oare se resetează sau ar trebui să îmi fac griji? Nu stiu exact ce s-a întâmplat între timp, cand am fost plecat.

Țin să precizez că windows-ul nu a mai fost restat de vreo 3 ani.

1 răspuns:
| cfrtobias a răspuns:

Ar trebui sa lasi asa sau sa miste mouse sa apara iar, zice clar sa nu stingi PC