| AlexXdd977 a întrebat:

Am un telefon Huawei p9 lite si de cand l-am cumparat cand folosesc netu imi pica semnalu (cartela micro sim )
De la ce poate fi? Poate sa aiba ceva stricat? Sau sa fie de la cartela.
Am sa imi caute automat 4g

1 răspuns:
| Saltbae a răspuns:

Poate are vreo problema la antena și nu prinde bine semnalul. Sau poate pur și simplu așa este Internetul in zona ta. De la cartela nu cred ca este, altfel ți ar fi arătat dacă se mișca in slot și nu mai făcea contact cu telefonul.