| Ionut_Danyel_1986 a întrebat:

Salut, am un Huawei p9 lite 2017 si mi-am cumpărat un card micro sd dar nu știu cum sa mut jocurile din memorie pe card.
Ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Deschide setările -> memorie și stocare -> și formatează cardul SD (click pe cardul SD) ca memorie internă. Dacă nu ai această opțiune, dar poți formata cardul și atât înseamnă că, telefonul tău are această opțiune din firmware setată pe Hiden (este ascunsă, doar prin simplul fapt de a utiliza doar memoria telefonului ). Mai întâi spune-mi dacă ai opțiunea de-a formata cardul SD ca memorie internă.

| Ionut_Danyel_1986 explică (pentru GPA):

Da am dar apoi ce fac pentru. ca atunci când descarc un joc nu mi se duce în card dacă ii dau asa.

| GPA a răspuns (pentru Ionut_Danyel_1986):

Formatezi cardul ca memorie internă și asigură-te că ai datele salvate de pe card (Backup) în caz că ai.
După ce l-ai formatat și-ai instalat jocul, mergi pe aplicații și pe "Mutare pe card".

| Fgujnbvffjgfvbjfghgg a răspuns:

Întâi intră în setări dupa ce intri cauta "memorie si stocare". După caută "card SD". Dai pe el si după ar trebui sa-ti apara toate aplicațiile. Întâi dai pe ce aplicație vrei tu, iar după ce o sa dai pe ea o să-ti apara "Dezinstalare" si "Muta". Tu ar trebui sa dai pe "Muta", după ce dai trebuie sa astepti (o să-ți arată si el)!
Sper ca te-am ajutat.