| true10 a întrebat:

Buna seara, as vrea sa aflu ceva legat de iphone.
am facut pe el icloud si jailbrake
acum ceva timp mi-au disparut notite dar dupa vreo o luna au aparut din nou. iar astazi seara mi-au aparut contacte in telefon

nu stiu daca are vreo legatura dar am cont pe appstore si l-am folosit pe mai multe iphonuri, se poate si din cauza asta? multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Doar jailbreak-ul e un hack sistemul iCloud este integrat in telefonul ta. Toate pozele, notitele si contactele se salveaza undeva pe internet denumit Cloud. Cand te loghezi de pe orice iPhone cu contul de de iCloud automat iti vor fi downloadate in telefonul respectiv contactele si pozele.

4 răspunsuri:
| Leops a răspuns:

Pai din cate am auzit eu icloud si jailbrake is ceva de genu hekur si poate tio dereglat sistemulwinking (sau poate iphonu tau e replicat )

| Leops a răspuns (pentru valentino52):

Trebuie sa fie din cauza hackului tio derutat sistemuhee hee

| true10 explică:

Jailbreakul se poate dezinstala sau ceva de genul?
Mi-a facut cineva cand am avut o problema cu el si l-am dus la reparat. Iar cand am mers dupa el mi-a spus ca mi-a facut jailbreakstraight face

| valentino52 a răspuns:

Se poate scoate jailbreak-ul dar daca ai nevoie de unlock adica ai telefonul codat si e decodat cu ultrasnow ai nevoie de jailbreak.Dar pentru ce iti trebuie sa il scoti? Daca nu stii sa umblii in cydia sa iei tweak-uri prea multe sa ingreuneze sistemu nu te afecteaza cu nimic.