| Sami1234 a întrebat:

Azi am introdus un stick in laptop in acelasi timp cu un altul care, cred eu este virusat, deoarece mi-a dat o eroare dar nestiind ca se ajunge aici nu am luat in seama. Acest stick imi facea probleme si in masina si am vrut sa il formatez.Problema mea este celalalt stick pe care l-am bagat in acelasi timp cu acesta.Pe acel stick am fisiere de care chiar am nevoie si problema e ca nu imi mai apare.Se aude acel sunet cand il introduc in laptop dar nu apare pe nicaieri.Acest stick doar ce il folosisem cu 10 minute inainte de a-l introduce pe cel virusat si functiona ok dar fara sa realizez ca poate fi o problema am uitat sa il scot.Am incercat si intr-un alt laptop si la fel nu il vede.Am incercat cu antivirus, am incercat cu device manager, am incercat in Run >- notepad sa introduc acel cod ce contine autorun.inf dar nu il vede nici asa imi spune ca nu exista desi e introdus in laptop. Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Sau macar sa pot muta fisierele pe un alt stick desi mi se pare imposibil in situatia in care nu imi apare pe nicaieri.

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Incearca Easeus Data Recovery

| Sami1234 explică (pentru gelu1970):

Nu gaseste partitia. Nu am de unde sa recuperez.

| Sami1234 explică:

Il detecteaza doar cu Panda Protection imi apare mesaj daca scanez. Si din numele stickului Lexar acum apare ca USB MEMORY BAR USB Device. Sunt disperata chiar am nevoie de acele fisiere.

| gelu1970 a răspuns (pentru Sami1234):

Sami1234 dimineata instaleaza teamviewer si o sa vezi ca o sa iti recuperezi fisierele. spun dimineata deoarece nu cred ca la ora asta esti conectata.

| Sami1234 explică (pentru gelu1970):

Sunt. Multumesc pentru sugestie. Nu am mai folosit Teamviewer. In cazul in care mie nu imi gaseste nici partitia cand introduc stick-ul e posibil sa il vada totusi. Pentru ca la restul programelor nu am reusit nimic pentru ca nu imi gasea partitia.

| Sami1234 explică (pentru gelu1970):

Revin. Din ce am vazut Teamviewer este pentru a permite altcuiva sa intre in laptop. Cum ma poate ajuta asta pentru recuperarea fisierelor?

| gelu1970 a răspuns (pentru Sami1234):

Da. team este pentru asa ceva. daca vrei ajutor ca sa recuperezi fisierele trebuie sa ma lasi sa te ajut. singurul lucru bun din cate ai scris e faptul ca laptopul il detecteaza. deci sunt sanse.
daca te gandesti ca vreau sa iti fac rau intr-un anumit fel... imi pare rau. alegerea e a ta.