| Prostnuștiunimic a întrebat:

Buna seara, azi am primit următorul ms.
Ai primit un voucher de la Telekom in valoare de 5. 0038 euro cu TVA valabil timp de 9 luni, îl poți folosi pentru următoarele achiziții de echipamente in toate punctele noastre de contact.
El ce voia sa zică? (Am câștigat 50.000 de mii de euro? Pe care îi pot folosi sa-mi cumpăr laptop, Tv, telefon secundar etc sau cum îs ceva credit sau ce Wtf? Nu prea pricep,(eu așa îs mai greu de cap) As dori sa-mi explicați și mie că eu sincer mi-a saltat inima de bucurie când l-am citit și... In fine
PS : NU ESTE SPAM că tot acolo la acel contract mi-a venit și că s-a emis factura Telekom bla la bla, mulțumesc mult pentru răspunsuri, seara buna.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai primit 5 euro bonus.
Punctul este pnctul zecimal, folosit de americani i locul virgulei zecimale.

Practic, daca vei cmpara un telefon nou, cei 5 euro pot fi scazute din pretul lui.

| mihai69 a răspuns:

Nu ai primit 50k, ci 5(virgulă)0038 EUR.
S-a folosit notația anglo-saxonă pentru separatorul decimal.

| Ciprian09 a răspuns:

Nu cred sa fi primit ceva pe gratis, nu în Romanica noastră! Sa nu fie vreo teapa, sunt foarte dese în ultima vreme!

| Danny28 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa suni la Telekom si sa intrebi. Suna a teapa imputita.

Răspuns utilizator avertizat