| ElenaZamfir a întrebat:

Bună seara/Bună ziua. Am un aparat foto Olympus - X-785. Nu ştiu să fac cu el o "operaţie". Am filmat un filmuleţ şi nu ştiu cum să fac setarea ca să introduc o pauză, nu un beep, în filmuleţ. În cărticică nu scrie şi nici nu are o traducere în limba română... Dacă mă puteţi ajuta vă mulţumesc.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

N-am prea inteles faza cu "pauza" si nici nu stiu daca se poate pune pauza in timpul inregistrarii video. Ceea ce spui tu si alte efecte cred ca se realizeaza doar prin editare video, cu softuri din calculator, dupa ce ai descarcat filmuletul si/sau filmuletele in pc sau laptop. Stii sigur ca exista pe aparat o astfel de setare?

| ElenaZamfir explică:

Pai are setare in meniu la cheie acolo. Beep, pauza. Se poate, dar nu stiu cum sa fac ca in timp ce filmuletul se ruleaza ca bag pauza.