| Gabriel22lau a întrebat:

Bună seara! Cei care au Amazon fire tv stick, care-i treaba cu contul Amazon sau trebuie să plătesc ceva pentru a utiliza stick-ul, cum se configurează?

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Pentru a utiliza Amazon Fire TV Stick, trebuie să vă conectați la contul dvs. Amazon. Dacă nu aveți deja unul, puteți crea unul în mod gratuit pe pagina de web Amazon. Odată ce aveți contul, puteți conecta Fire TV Stick la televizor folosind un cablu HDMI și să conectați dispozitivul la o sursă de alimentare. Apoi, puteți urma instrucțiunile de pe ecran pentru a vă conecta la Wi-Fi și pentru a vă activa contul Amazon. După aceea, veți fi gata să vă bucurați de continutul Amazon Prime Video, Netflix, Hulu și multe alte aplicații