| mariusmac85 a întrebat:

Buna seara TPU. Am si eu o intrebare legata de fisiere video descarcate prin SopCast.
Am inregistrat prin sopcast vreo cateva ore bune si apar doar 2 ore, care e cauza si cum pot remedia problema? Ce program pot folosi pentru a vedea tot video-ul si a repara videoclipuri care imi da eroare "file:blablabla.mp4 invalid". Stie careva care e problema si vreun program care sigur repara aceste erori?
Va multumesc. Va doresc o seara binecuvantata!

7 răspunsuri:
| MadnesOfJuice a răspuns:

Poti doar 2 ore sa filmezi cu sopcast. Pentru a-l deschide redenumeste-l, daca nu ai facut-o deja, in : filename.mkv/mp4/avi.
Deschizi in mkvtoolnix gui selectezi unde sa se salveze, ii dai merge si dupa ce se termina il deschizi.

| mariusmac85 explică (pentru MadnesOfJuice):

Buna ziua! Ai inteles gresit Stiu si eu sa redenumesc un fisier laughing Citeste mai atent Am zis ca apar 2 ore in player-ul din pc/laptop si fisierul ocupa 3 gb si ceva si apare la detalii ca ar fi inregistrat vreo 4-5 ore N-am inteles nimic ce ai vrut sa zici cu filename.mkv/mp4/avi? Este deja redenumit, nu asta este problema folosesc Free Video Cutter Joiner si n-am mai intalnit asta pana acum, n-am mai patit asa ceva
Ce este mkvtoolnix gui? este free download?
Ce face mai exact acest program? Un link ceva de unde merge descarcat poti pune? Daca il ai tu, pune-l pe google drive, undeva si lasa link aci.
Multumesc O zi binecuvantata sa ai.

| MadnesOfJuice a răspuns (pentru mariusmac85):

Pai cred ca doar 2 ore poate inregistra sopcast, nu sunt sigur.
Incearca sa descarci programul mkvtoolnix gui( https://mkvtoolnix.download/downloads.html ), incarci videoclipul tau, selectezi unde sa fie salvat si dai start.
Mkvtoolnix gui este un program de encodare, daca dupa encoding o sa iti apara tot 2 ore, inseamna ca doar atat a intregistrat sopcast.

| mariusmac85 explică (pentru MadnesOfJuice):

Buna seara! Nu ai inteles.
Sopcast inregistreaza pana la 300minute chuar si mai mult
Vlc player vede tot ce este inregistrat, dar im wm player nu vede decat 2 ore si la fel si cand il uploadez Care safie cauza?

| MadnesOfJuice a răspuns (pentru mariusmac85):

Ti-am explicat. Encodeaza-l cu mkvtoolnix gui. Vezi dupa encodare daca tot 2 ore se vede.

| mariusmac85 explică (pentru MadnesOfJuice):

Buna ziua! E cam complicat de folosit acel program Tu stii sa-l folosesti?

| mariusmac85 explică (pentru MadnesOfJuice):

Buna dimineata Am sa iti trimit un link cu un video sa imi spui daca tu il poti repara cu acel program cu ocazia asta te inregistrezi daca nu ai deja cont pe mega.nz si primim ambii 10 gb si inca 20 daca instalezi aplicatia pe desktop sau varianta mobila Am postat si pe twitter CARE AVETI NEVOIE DE SPATIU ONLINE DE LA 15(PRESTABILIT) LA 50 GB CHIAR SI MAI MULT IN FUNCTIE DE CATI PRIETENI INVITATI FIE PE BAZA DE ADRESA DE E-MAIL, FIE PE BAZA DE LINK PROFIL PRECUM ACESTA https://mega.nz/C! C! 8c1GDATT CLICK LINK SI CREATI CONT&INS MEGASYNC SAU VARIANTA MOBILA