| pinpointer a întrebat:

Buna seara!
Vreau sa imi cumpar un MacBook Air de 13 inch si sunt curios daca ii pot face upgrade hardware, adica device-ul vine cu placa grafica integrata Intel HD Graphics 3000 si as vrea sa ii cumpar un AMD Radeon dar nu stiu daca are slot, acesta vine cu 4 GB memorie ram si sunt curios daca ii pot pune mai multa, are un procesor de pana la 1, 8 GHz si vreau sa stiu daca il pot schimba cu unul mai puternic iar in privinta stocarii acesta detine stocare flash de maxim 256, ii pot pune un ssd sau un hdd cu ceva mai multa putere de stocare? (asta binteles doar cu titlu informativ).
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Nu e asa simplu. Nu poti sa faci upgrade ca la un desktop, de exemplu.
Recomandarea e sa cauti ceva cu o configuratie mai puternica. Care e bugetul maxim? Poate te putem ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. mai bine strange bani sa-ti iei un mac mai performant sau ia-ti unu cu windows mai ieftin si mai performant. macu are avantaj ca nu crash si is mai putini virusi

| AndreiDr a răspuns:

Placa video nu se schimba, procesorul doar la unele. teoretic ai avea la memorie sa pui inca o memorie de 4 (vezi cat poate maxim) in cazul hardului sau ssd-ului se poate schimba... dar costa enorm. Mai bine hard extern.