| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog cum scot o umbra dintr-o poza. cu ce program si un >tutorialbig grin.Multumescbig grin

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Modificari mai delicate cu photoshop poti face.

| xCocollatex a răspuns:

Pai, cu pothoshop, potho instrument si alte programe. Eu am downloadat photoinstrument dar nu salveaza poza de cat daca o editezi, dai pe tasta print screen, te duci la paint`ul depe calculatorul sau laptopul tau, dai paste si salveaza poza. Asa, dupa ce ai salvat poza, du-te pe google si scrie: photoscape download. Downloadeazal si dupa aceea, trebuie sa iti apara o iconita cu rosu si gri. Titlul e photoscape. Deschidel si acolo da`i la edit, dupa acea in dreapta dai pe titlul dosarului in care ai salvat poza si apoi dupa ce ai traso acolo in locul gol, mai jos e un tabel. Sus sunt niste variante. Tu dai la Crop si dai cu mousul partea care vrei sa o tai din poza dupa aia in dreapta scrie add crop. Dai click pe add crop si dupa aia esti gata. big grin Sa dai done si la tot dai ok big grin
Bafta!