| Cata240 a întrebat:

Stie cineva cand s-a infiintat ask.fm si ce e cu el? Nu stiu mare lucru despre site-ul acela.

Răspuns Câştigător
| AdelaAde7 a răspuns:

Ask.fm nu a aparut de foarte mult timp, aproximativ 1 an. E o chestie pe care iti faci cont sau te loghezi cu facebook iar acolo lumea iti pune diferite intrebari, depinde de curiozitatea fiecaruia...mai nepersonale sau mai personale, e o parte mai naspa dar totodata distractiva : Poti lasa/primi intrebari de la anonimi, adica cineva iti pune o intrebare si tu nu stii cine ti-a adresat-o, daca vrei raspunzi daca nu, nu. Cel mai mult ai parte de anonimi hateri, aia care te critica non stop etc. Dupa parerea mea nu prea merita sa-ti ocupi timpul cu asa ceva, dar totusi poti sa incerci sa vezi cum e, il poti dezactiva oricand. Cheers!

2 răspunsuri:
| RobertSteaua02 a răspuns:

Ask.fm a fost facut pe 16 Iunie 2010 si este un site in care pui intrebari prietenilor despre ei, de amuzament, etc! Funda?

| ilovebeer a răspuns:

Ask.fm a apratut acum aproximativ un an jumate si e un site unde poti sa pui intrebari persoanelor care au cont, intrebarile le poti pune cu anonim fara sa stie persoana cui i-ai trimis intrebarea cine a trimis-o si poti primi si tu intrebari