| Babygirl90 a întrebat:

Stie cineva cum se pot pune filme pe tableta(Acer) cu tot cu subtitrare? Am nevoie de ceva program special sau de ceva video converter?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai pui pur si simplu filmul pe card/tableta si il poti vedea ori cu player-ul video de la android, ori cu programul asta https://play.google.com/......ps/details insa in amandoua cazurile trebuie sa incarci subtitrarea manual din meniul programului (nu intotdeauna se incarca singura)
PS: pot fi si naumite codec-uri care nu sunt suportate de tableta insa rareori, mi s-a intamplat la vreo 2 filme din zeci de vizionate pe tableta.

3 răspunsuri:
| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, babygirl

Incearca sa-l pui pe Card, de preferabil SandDisk de pe PC. Sau poti urmarii intregral de pe Internet.

O zi buna, AfroB.

| Babygirl90 explică:

Pai asta da... Dar cu tot cu subtitrare?

| tonyswota a răspuns:

I know MKV file has subtitle. Does your tablet can play mkv file. You can find video converter that can add subtitle to video. I use a video converter from http://www.firecoresoft.com/video-converter.html but this converter can help you convert video to other format, won't help you add subtitle to video. You can try free converter like freemake.