| Mia999 a întrebat:

Bună, telefonul meu s-a spart si nu se mai vede nimic pe el. Problema nu e asta. Mi-am luat altul nou dar nu ma pot conecta la Facebook pentru ca nu mai stiu nici parola, la email nu am acces si nici nu il stiu iar numarul de telefon cu care ma conectam nu il mai am. Am vreo sansa sa il recuperez? nu aveam prieteni apropiati asociati in cont sa il pot recupera... daca le scriu celor de la Facebook pot rezolva cumva? Am mare nevoie de cont.....Multumesc.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se prea poate să ai un număr de telefon asociat cu contul de Facebook. În acest caz primești un cod de resetare în cazul parolei și de acolo totul este rezolvat.
În cazul în care nu ai acel număr de telefon, trebuie să trimiți un mail celor de la Facebook și trebuie să detaliezi problema, urmând să primești anumite întrebări pentru a verifica identitatea contului (sau probabil trebuie să trimiți o poză, cine știe cerințele actuale)

| varsanofie a răspuns:

Îmi pare rău să vă dezamăgesc, am întâlnit multe situații asemănătoare, fără de rezolvare. Totuși încearcă prin a contacta pre cei de la Facebook, având numărul de telefon asociat cu contul, putând astfel a se recupera accessul.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Daca nu ai mail-ul / telefonul, nu mai poti sa tii-l recuperezi si nu te mai poate ajuta nimeni, iti recomand sa folosesti g-mail, e mai bun si iti faci alt cont, succes!

| Raducons a răspuns:

Numai cu email-ul se poate rezolva problema, este imposibil sa nu mai stii adresa de email. Nu exista alta solutie fara dovezi nu poate Facebook sa trimita parola, iti dai dai seama toti ar scrie sa afle parola la un cont.

| MarynGeorge2001 a răspuns:

Hei, daca aii avut setata, o alta adresa de email, pentru recuperearea adresei de email la care te contectai de la contul de Facebook.

| Mia999 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu cum as putea lua legătura cu ei, Am tot cautat si nu gasesc.

| Mia999 explică (pentru varsanofie):

Nu stiu unde ar trebui sa iau legatura cu ei. Am cautat prin tot Facebook si nu gasesc.

| GdX a răspuns:

Daca mail-ul nu il mai ai. Numarul de telefon asociat nu il mai ai. Sansele sa fi pierdut contul de Facebook si contul de e-mail sunt foarte mari. Ca sfat pe viitor, sa iti notezi parolele pe o foaie si sa o tii pusa bine.

| varsanofie a răspuns (pentru Mia999):

Ai un tutorial scurt aici, https://goo.gl/sgJC1t, sper să-ți fie de folos.