| Aaanon a întrebat:

Tocmai i-am dat cuiva sa imi instaleze windowsul pe noul meu laptop. Ideea este ca eu nu gasesc aici Microsoft office, ci openoffice. Pot face trecerea de la cel din urmă la Microsoft office? Nu cunosc prea bine cum sta treaba. Va multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| PainTech a răspuns:

Salut!
Open office este o suita de programe office care sunt asemanatoare cu Microsoft Office ( are Word, Excel, PowerPoint ), dar nu este facuta de Microsoft.

Gandeste-te la Openoffice ca la o copie gratuita a Microsoft Office. Documentele Openoffice sunt compatibile cu Microsoft Office si invers, deci poti lucra fara probleme in Openoffice.

Desigur, poti instala fara probleme Microsoft Office.