| Adelutza_9120 a întrebat:

tocmai mi-a formatat cineva calculatoru (win. 7, 32bit) dar nu a instalat nici un program, si am observat ca jocurile ruleaza foarte greu. nu cumva stiti ce programe trebuie instalate? si de unde sa fac rost de ele? big grin Ms mult :*
PS:Funda bineinteles tongue

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Pai, de obicei programele de baza, trebuie sa le ai pe niste cd-uri pe care le primesti atunci cand cumperi calculatorul.
Daca nu, tot ce poti face, este sa aflii tu ce piese ai, placa video, sunet, etc etc etc si sa iti instalezi programele, dupa ce le descarci, dar dureaza cam mult, le poti lua cu virusi, etc, asa ca mai bine ramane prima varianta, daca mai ai acele cd-uri.
Daca nu, uitete pe net la "how to activate run on windows 7".
Apoi, dupa ce ai activat run in windows 7, scrii dxdiag, vezi ce piese ai, le descarci de pe net si le instalezi.

3 răspunsuri:
| Kultho a răspuns:

Incearca sa faci un update la driverele de la placa video.

| spartelus a răspuns:

Placa Video? Memorie Ram? Hard Disk? aaaa?
Poate de asta merg jocurile mai greu!

| Annonimuss a răspuns:

Ai instalat driverele, placa video, procesor, etc, de aceea iti merge greu