| yonutzzz95 a întrebat:

Acum un timp o persoana ma batea la cap extrem de mult pe facebook, ma eticheta in fel si fel de poze etc., asa ca am dat report la etichetari si de atunci eu doar daca o caut in lista de prieteni ii pot vedea profilul, notificarile etc., dar cand dau la noutati, ale lui numi apar, doar sa intru pe profil la el. De blocat nu lam blocat ca sa il deblochez. Doar acele reporturi la niste fotografii.ce sa fac sa fie totul ca inainte?

2 răspunsuri:
| adyzone a răspuns:

Du-te pe profilul persoanei respective si in josul pozei de coperta ai trei butoane. Dai click pe ala din jumate sa fie bifat Urmaresti si semnul ala de verificat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu era un gest mai frumos, dacă ai fi luat legătura cu el, pe chat, și l-ai fi rugat să nu te mai eticheteze? Puteai să-i explici că ești deranjat de acele etichetări repetabile, nu de imaginile în sine, pe care era liber să și le posteze în cronologia personală, cât dorea, însă excluzându-te.
Tu ai acționat neprietenesc, într-un impuls de moment, l-ai raportat, și ai fost fericit că pozele lui au fost eliminate și, poate el, s-a ales și cu o sancțiune de la FB. Urât din partea ta.
Tu aveai (și) posibilitatea să îl blochezi, ori să te dezetichetezi singur.
Iar acum, nu înțeleg, de ce te-ar interesa, să-i mai urmărești activitatea? Tu nu ești prietenul lui, doar îl faci să creadă asta.