| loeder23 a întrebat:

Am cateva "probleme" minore cu monitorul meu si as vrea sa il dezactivez, dar stiu ca daca as face asta apoi nu prea as mai avea cum sa il activez la loc pentru ca nu as mai vedea nimic (asa cred eu, de aceea va intreb ca sa fiu sigur daca pot face asta sau nu). Deci, as vrea si eu sa imi spuneti mai multe va rog. La "dispozitive si imprimante" vad "Acer x193hq" si "generic PnP monitor", deci care este monitorul? Oare una sa fie adaptorul meu de monitor (vga la dvi-d) si cealalta pictograma monitorul? Mentionez ca am windows 10.

2 răspunsuri:
| IMihaitza a răspuns:

Frate nu se intelege nimic din postarea ta

Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa-ti dezactivezi monitorul, cel mai simplu este sa-l opresti din butonul de pornire-oprire sau sa-l scoti din priza, eventual sa scoti cablul video. Calculatorul va functiona si fara monitorul conectat.