| anonim_4396 a întrebat:

Am facut pe laptop update-ul de la windows 7 la windows 10 iar acuma nu imi mai vede Wi-fi. Ce as putea face sa il vada?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa nu va mai bagati prostii. Pana o avea toate driverele Windows 10 stati linistiti. Acum fa asta: http://www.noobz.ro/2015/08/02/cum-revii-de-la-windows-10-la-8-1-sau-7/ sau sterge tot si revin-o la Windows 7.

3 răspunsuri:
| BogdanDavidZ a răspuns:

Salut, intri in Panoul de control > Retea si internet > Centru retea si partajare > Modifica setari adaptor > Iti apare acolo o icoana unde scrie wi-fi, dai pe ea si dai enable

| Elena1102 a răspuns (pentru BogdanDavidZ):

Am facut asta deja de cateva ori si nu merge

| Serban_Catalin_1993 a răspuns:

Aceea-și problema am avut-o și eu.
Eu personal am un laptop Dell. Singura variantă a fost să îmi descarc driverele originale de pe site și apoi mi-a mers.
În primă fază verifică daca ai driverele instalate.
Poți verifica la My Computer, click dreapta, Proprietăți, în partea de sus stanga a ferestrei care iti apare click pe Device Manager.
Acolo toate componentele hardware care nu ai driverele instalate îți vor fi semnalate cu semnul exclamarii pe un fundal (de obicei) galben.
Daca ai asa ceva, descarca driverele si instaleaza-le!