| ShadowNinjas a întrebat:

Am facut un test de viteza internetului meu. A iesit peste 2mbs. In realitate, viteza internetului meu este de 200kbs in jos. Si nu stiu ce sa-i fac ca sa revina la normal. Ma puteti ajuta? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

2 Mb/sec sunt 2 megabiti pe secunda. 2 MegaBytes/sec = viteza care o ai in megabiti (Mb) impartit la 8.
Tie la download iti arata in kiloBytes/sec. Adica, ai 2 megabiti, impartit la 8 vine 0.25 MB(MegaBytes)/sec adica in jur de 250 kiloBytes/sec (kB/sec).
Ia un abonament mai scump daca vrei viteza mai mare de download, sau schimba providerul de internet. Bafta.

3 răspunsuri:
| costy20 a răspuns:

Niciodata nu o sa descarci ceva cu viteza de la speed test. la mine e 90 mb si nu urca peste 5 mb la descarcare.

| RaduHD a răspuns:

Depinde de :
-De serverul cu care testezi viteza.
-De retea (daca este incarcata, etc).

| Jipa95 a răspuns:

Te pot ajuta sa-ti maresti viteza de downloand doar daca urmaresti pasii mei:
1.intra in start la run si scrie gpedit.msc dupa care dai un enter si ar trebui sa-ti apara group privacy policy
2.In stanga ar trebui sa apara optiunea administrative templates, dai un dublu click acolo
3.Acum, in dreapta ti-a aparut setarile, du-te la network, QoS packet scheduler, limit reservable bandwith
4.Da un dubli click pe limit reservable bandwith.
5. Ti-a aparut acolo in stanga 3 optiuni, schimba optiunea dupa not configured pe enable iar un pic mai jos scrie bandwith limit % care este pe 20. Da acea optiune dupa 20 pe 0 dai un apply si ok si iesi de tot de acolo.
Acum da un restart pc-ului tau si incearca sa downloandezi ceva. Vei observa ca viteza de downloand a crescut cu 50 kb /s. Baftawinking!