| yrk a întrebat:

Nu mi-a venit ciclul de 2 luni.am avut un contact sexual acum 3 luni si unul acum 1 luna.am facut si test de sarcina si a iesit negativ.nu stiu ce sa cred, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| contesa_9175 a răspuns:

Pentru linistea ta ar fi bine sa iti mai faci un test,daca si acela iti iese tot negativ totusi ar fi bine sa mergi la un control ginecologic pentru ca poti avea probleme de natura medicala(infectii, chisturi ovariene care netratate pot duce la ceva mai grav).
Nu vreau sa te sperii dar sunt sigura ca un control te-ar scapa de orice grija, asa ca prinde curaj si fa-ti o programare.

| yrk explică (pentru contesa_9175):

Am facut deja 5 teste.negative.sunt minora si nu stiu sigur daca imi trebuie bani pentru o consultatie.am 16 ani

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fă un test de sarcină prin recolatare de sânge, un control ginecologic, etc.
Pa, pa.

| bebelove a răspuns:

Iti vine mai traziu ciclul si daca ai facut dragoste asa se imi inatampla si mie kiss

| 12cristina a răspuns:

Spune-i mamei tale ca poate e ceva grav

| yrk explică (pentru 12cristina):

Ceva grav? problema este ca nu stie de viata mea sexuala