| TCosmin a întrebat:

Am laptop Asus de 2 ani.Doar cand este pe baterie: shutdown neprevazut la aprox 10 minute de la deschidere. Ce ar fi in neinregula? Asus. K53s.

3 răspunsuri:
| MiddyMo a răspuns:

Probabilitati:
1. Ti s-a dus bateria
2. Poate il tii pe pat, perna iar cooler-ul de racire nu mai face fata, se ineaca moare, atunci pentru siguranta, laptopul doarme ca sa nu scoata fum
3. Poate fi o eroare windows sau virus, dar daca ar fi asa, ar trebui sa te avertizeze

Curiozitate: Sa imi zici daca am avut dreptate happy

| TCosmin explică (pentru MiddyMo):

Am deconectat o pana maine dimineata. Are un ultimatum. 1 este plauzibil.

| MiddyMo a răspuns (pentru TCosmin):

Poti verifica daca ti s-a dus bateria. Deconectezi bateria si conectezi cablul de alimentare, daca laptopul nu se mai stinge, poate chiar e bateria. Dar inca o intrebare, nu iti arata procentajul bateriei? poti sa conectezi acumulatorul si sa verifici daca procentajul scade repede, doar un test asa rapid.( Nu stiu daca m-am repetat cu multe cuvinte. Imi cer scuze )winking