| TCosmin a întrebat:

Am Asus k53s cu windows 10, notebook. Cand sunt pe baterie sustemul se inchide neprevazut. Cam ce am de facut? Multumes, va astept.

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Din ceea ce descrii tu, pare a fii faptul ca intra in shutdown sau hibernate dupa 5 minute.

Va trebui sa mergi in power profile, si de acolo, pe profilul de baterie sa schimbi valorile.

Incearca sa te uiti aici:
http://www.eightforums.com/......s-8-a.html

Sper ca te-am ajutat...

| gelu1970 a răspuns:

Il configurezi sa te avertizeze cand ramai fara baterie.

| TCosmin explică (pentru gelu1970):

Intelegi ca oricat este bateria in procent, sistemul face shutdown neprevazut dupa 5 minute de functionare.

| Eastwood a răspuns:

Se configureaza in setari!

| TCosmin explică (pentru Eastwood):

CAm unde sunt setarile acestea daca stii?