| MadyWin a întrebat:

Am o intrebare despre telefonul Nokia n8.Îl am de ceva timp, de aprox.3 ani. Fuctiona foarte bine, in sensul ca ii puteam instala aplicatii, actualiza softwar-ul ..etc. Dar de cateva luni nu mai pot sa instalez nicio aplicatie deoarece nu pot deschide magazinul Ovi. De fiecare data când incerc sa pornesc Ovi-ul scrie ca s-ar putea sa existe probleme cu conexiunea la net,dar acest lucru nu este posibil deoarece mereu sunt conectat la Wi-fi. Paradoxal celelalte aplicatii care necesita internet merg (whats app,google, viber) dar numai ovi nu merge.Pe langa problema asta nici Youtube nu merge, dar acest lucru se intampla de când am achizitionat telefonul.Chiar nu pot sa-mi dau seama de ce nu mai functioneaza aceste aplicatii...Am incercat sa dezinstalez Ovi store dar nu am putut face acest lucru. Un ultim detaliu pe care l-am uitat este faptul ca ovi nu mai merge de când l-am actualizat, nu stiu exact ce versiune este acum dar este albastra happy. M-ati ajuta enorm cu rezolvarea acestei pobleme.Chiar as vrea sa o pot clarifica deoarece Nokia n8 este un telefon bun.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alexmw1 a răspuns:

Fa-ti setarile de configurare si verifica daca data si ora este OK

2 răspunsuri:
| MadyWin explică (pentru alexmw1):

Am reusit pana la urma problema era din setari. Iti multumesc de raspuns happy

| alexmw1 a răspuns (pentru MadyWin):

Nu ai pentru. ce