| eusunteusatana a întrebat:

Am o intrebare legata de telefonul meu.
Acum o luna mi-am cumparat un telefon Samsung Galaxy J5. Merge foarte bine si nu am nicio problema doar ca, inca din primele zile am observat ca are cateva probleme legate de sunet. 1) Eram pe whatsapp si am primit o inregistrare dar nu auzeam nimic. Pur si simplu nu mergea. De asemenea, faceam inregistrari pe whatsapp dar incepeau sa se auda dupa vreo 2-3 secunde, deci primele cuvinte pe care le spuneam nu se auzeau.
2) Pe facebook messenger aceeasi poveste. Fac inregistrari de cate 20 de secunde dar nimeni nu aude ce spun, inclusiv eu. Lumea imi trimite inregistrari si nu le pot asculta.
Uneori se intampla chestiile astea, alteori merge bine.
3) De obicei tin telefonul pe silentios, dar cand ies afara nu. Ieri m-a sunat cineva si aveam telefonul in mana. Am asteptat sa porneasca ringtone'ul dar nu s-a intamplat nimic. Vibra si atat.
Va rog sa ma ajutati, daca puteti. Nu mi s-a mai intamplat niciodata asa ceva, iar telefonul este foarte nou. Multumesc, funda.

1 răspuns:
| Iulian_Temporar_Iulian_2002 a răspuns:

Trebuie sa il duci la service... cred ca s-a stricat difuzorul. ai pus telefonul undeva unde sa strice sau sa murdareasca difuzorul? ai pus mana pe difuzor cand functiona?(asta il face sa se auda infundat dupa un timp). daca nu, inseamna ca e stricat de cand l-ai primit... il duci inapoi la magazin daca ai garantie si sa-ti dea unu nou. bafta!