| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU am o mica problema...Imi apare un mesaj de la placa video cum ca : x DISPLAY NVIDIA KEMEL NOT RESPONDING cu x rosu in stanga. Dupa care imi apare purici pe tot ecranul, si daca dau restart isi revineSpune-mi ce trebuie sa fac ca sa scap de acei purici fara ca sa trebuiasca sa-l tot restartez.

1 răspuns:
| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Instaleaza noul driver pentru placa video, de la nvidia.com,daca ai gpu de la nVIDIA, daca ai de la radeon, daca ai de la radeon, intra pe amd.com si le iei de acolo,sunt free! daca nu merge, ori ai un virus, ori ai facut cine stie ce prin setarile placii video (cumva overclocking?) si trebuie sa gasesti problema! dar incearca intai cu noul driver! Daca nu si nu, cauta pe google mesajul pe care ti-l da, si vezi ce rezolvare iti dau!