| NeaPandele a întrebat:

Buna Ziua, am si eu nevoie de ajutorul vostru, pentru ca ma tot supara aceasta problema, orice ajutor este binevenit...
Pai ca sa incep, deschid calculatorul, intra tot in Windows... dupa daca intra intr-un joc sau ma uit pe ceva, se opreste ecranul, dupa un timp reapare si-mi da o eroare Display Driver Kernel Mode Stopped Responding and succesufuly recovered of 314.07 version, am incercat toate versiunile de Nvidia Driver dar nici una nu merge...
Imi apare Dungi Rosii si mi se inchide si se blocheaza, iar uneori daca numai se aprinde se inchide de tot si-mi cauta Digital / Analog, uneori imi da o eroare Blue Screen...
De la ce s-ar putea fi, Placa Video sau RAM-ul...
Va multumesc :*

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Du-l in service. Acolo iti pot verifica si memoria RAM si placa video.

| stlucian a răspuns:

Fa-i o aspirare(deschide unitatea)cat mai completa fara a atinge componentele! INSISTA la procesor! Si la placa video!