| LML1 a întrebat:

Am o problemă
Acum cateva zile mi s-a stricat Leptopul si ma gândeam sa il duc la garantie dar problema e ca am uitat parola de la BIOS.
Credeti ca e o problemă? Pentru ca am auzit ca cei de la garantie imi pot reseta bios-ul dar mi-e ca asa o sa mi se steargă windows-ul si fisierele

Răspuns Câştigător
| Apollo007 a răspuns:

Nu ti se sterge Windowsul. Poate doar sa ai o problema software si sa il sterga ei. Bioss-ul si Windowsul sunt doua lucruri diferite si stocate diferit. Ca sa resetezi biossul singur se poate scoate bateria de la bioss si cea de la laptop. Nu mai stiu daca functioneaza acum. Pe desktop-uri mergea. Se lasă cateva minute si dupa stiu ca disparea si revenea la setarile din fabrica.

1 răspuns:
| LML1 explică (pentru Apollo007):

Mi-am amintit parola de la BIOS, dar oricum, multumesc mult