| Stefan2809 a întrebat:

Am o problema, calculatorul meu se restarteaza cand incerc sa-l deschid, nici macar nu se deschide, astept oleaca si se restarteaza. Am incercat sa reinstalez windowsul, am bagat CDul si nimic... Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| XtremeRules a răspuns:

Pot fi mai multe probleme...verifica componentele calculatorului sa fie bine puse.am avut aceeasi problema cand mi se arsese o placuta de Ram. daca nu e de la asta mergi la un service specializat.Un an nou fericit!

7 răspunsuri:
| alexbarb a răspuns:

Vezi poate ai praf pe componente sau daca nu incearca alt windows
big grin

| GEORGE a răspuns:

Nu booteaza?

| GEORGE a răspuns:

Nu booteaza? ca daca nu booteaza inseamna ca e de la hard disck

| Stefan2809 explică:

Nu, nu booteaza

| dragoshellu a răspuns:

Astepti doua oleci rolling on the floor)

| PsyhoLynxLynx a răspuns:

Prima data vreau sa deschizi unitatea (adica carcasa) si sa cauti o baterie mica care are ca diametru 2 cm si sa o scoti (nu o tine in mana. puneao pe birou sau pe o hartie). Scoate calculatorul din priza si apasa lung de vreo 4 ori pe butonul Power si lasa calculatorul scos din priza fara baterie cam 15 minute.Dupa pune-i bateria si conecteazal la curent si incearca.
Daca tot nu merge deshide carcasa si porneste calculatorul.Uita-te sa vezi daca se invarte ventilatorul de pe procesor. Dupa pune mana la spatele calculatorului unde bagi cablul de curent si vezi da ca simti vant. Daca nu merge unul din ventilatoare trebuie sal schimbi.
Daca si asta e in ordine curata calculatorul de praf.

| XCalinStelistuX a răspuns:

Cred ca e sursa