| splash132 a întrebat:

am o problema cu calculatorul.acum 2 ani mi s-a dus coolerul la calculator si am zis ca il schimb, dar vazand ca merge nu l-am mai schimbat.acum un an m-am trezit ca aprindeam calculatorul si dupa 10-15 secunde se stingea(am repetat procesul de 3 ori iar cand l-am aprins a 3 oara a mers), dupa care 6 luni nu am mai avut problema asta dupa care mi s-a intamplat iar exact ca prima oara. dupa a mers iar 3-4 luni bine iar ieri m-am trezit ca il aprindeam si mi se stingea in 2-3 secunde(se vedeau doar ledurile de la unitate aprinzandu-se si dupa se stingea, si ca sa incerc din nou sa il pornesc trebuia sa il scot din priza pentru ca nu mai pornea din buton daca nu il scoteam)in fine si-a dat drumu dupa vreo 40 de minute, iar azi aceeasi problema doar ca a durat 15 minute.mentionez ca cooleru de pe placa de baza merge,doar cel din spate nu, iar procesoarele nu depasesc ca temperatura mai mult de 60 grade.ce este de facut? ajutor! dau funda!

Răspuns Câştigător
| AlexUnder a răspuns:

Eu am patit acelasi lucru doar ca incontinuu nu din cand in cand. Avea firul de la priza ars.

5 răspunsuri:
| splash132 explică (pentru AlexUnder):

Si ce ar trebui sa fac?

| tiger20 a răspuns (pentru splash132):

Verifica priza si firul de la priza.

| WR104 a răspuns:

Schimba coolerul si pasta termoconductoare eventual.

| AlexUnder a răspuns:

S-ar putea sa fie si de la sursa Sau cel mai posibil firul (incearaca sa cumpari un fir si sal inlocuiesti sa sa vezi daca iti mai face asa daca inca iti mai face e de la sursa)

| splash132 explică (pentru tiger20):

Era firul..am incercat cu altu si a mers.ms pentru ajutor