| Haşa07 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Aveam un calculator mai nounou din 2013 care nu stiu din ce cauza stricat. L-am montat pe ce-l vechi care avea WindowsXP si mi-a venit idea sa instalez Windows7 ultimate si dupa ce l-am instalat nu imi mai merge nici internetul si nici volumul! M-am uitat sa vad daca sunt bagate firele bine si sunt. Nu stiti care e vina? Cand am incercat sa instalez driverele intrand la "device manager" scria ca nu se gasesc. Sper sa ma ajutati. :-(

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se gasesc ce? trebuie sa le instalezi driverele manual, descarca 3dp chip si vezi acolo ce componente ai si le instalezi

| DeyCj a răspuns:

Windows=drivere.Numa de la Windows 8 în sus nu mai ai nevoie de drivere de pe net, că mai nou actualizările pe windows 7 durează o veșnicie.Deci trebuie să știi ce hardware aui la pc-ul tău și în funcție de asta să cauți pe net driverele. Poți face asta și cu telefonul mobil, mai ales dacă ai wifi.Succes

| gelu1970 a răspuns:

Spui ca nu ai net. descarca driver pack pe un stick. foloseste un pc al unui prieten.
https://drp.su/
apoi conectezi stick la pc si instalezi driverul de retea. restul driverelor atunci cand ai net, te sfatuiesc sa le instalezi manual daca iti stii componentele si daca nu foloseste slim driver free
https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php

| Haşa07 explică:

Da dar nu functioneaza sa instalez driverele manual am incercat si cu Intel driver utility sau ceva de genul... Poate va ajuta asta: am calculator Intel