| MariePop a întrebat:

Am o problema cu iconasele de pe desktop... acum catva timp in urma am umblat pe nu stiu unde si mi-au aparut mai mari si nu stiu cum sa le fac mai mici. am intrat la properties si la settings si am ales ce`a mai mica dimensiune si tot mari imi apar. asa imi apar " file:///C:/Documents%20and%20Settings/pc/Desktop/yh.jpg " cum as putea sa le fac sa`mi apara din nou mici? Funda promit!

2 răspunsuri:
| virus5381 a răspuns:

Cand esti pe desktop dai un click pe el sa nu fi in vreun folder (nu ti apsat clickul numa i un simplu click pe desktop). Acuma apesi CTRL pe asta il tii apasat in timp ce misti rotita de la mose in jos. Asfel vei micsora icoanele daca vrei sa le maresti rotesti rotita in sus dar vezi ca trebuie sa tii tasta CTRL apasata. ASTA II PT WINDOWS 7!

| fsorin96 a răspuns:

Incearca asta: Click dreapta>>>proprieties>>>desktop>>>costumize desktop>>>restore default.