| mariusaur a întrebat:

Am o problema cu un notebook Acer 5230E, cu Windows 7 (64-bits), in legatura cu conexiunea la internet. Incerc de 2 zile sa il conectez la internet prin diferite moduri, insa nu reusesc. A functionat doar 5 min. pe fb, dupa care s-a deconectat si mi-a aparut la iconita aia din bara pentru internet semnul exclamarii ca la IP Conflict. Am dat troubleshoot si imi scrie ca nu raspunde serverul DNS. Am internet prin cablu si mai am un PC conectat la net. Uneori imi scrie Network Unidentified. Am incercat sa conectez notebook-ul cu un modem de Orange si a functionat. Ce ar trebui sa fac sa il pot conecta la internet pe cablu? FUNDA! big grin

10 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Verifică driver-ul instalat, dacă ai două drivere sau driver-ul care îl ai nu se potriveşte sau l-ai luat greşit aşa se întâmplă, caută driver genius pe internet şi ţi le găseşte automat doar că posibil să fie de la modem şi nu de la PC. Dacă merge prin alt modem cu cablu şi wi-fi înseamnă ca e de la modem.

Răspuns utilizator avertizat
| Evolution a răspuns (pentru mariusaur):

Ti-am spus sa incerci si de la alt modem, du-te la un prieten acasa sau baga direct cablu de internet ala principal

Răspuns utilizator avertizat
| Evolution a răspuns (pentru mariusaur):

Inseamna ca e din laptop, cheama pe cineva sa se uite happy

Răspuns utilizator avertizat
| Evolution a răspuns (pentru mariusaur):

Frate eu iti dau sugestii, ce vrei sa iti spunem? avem cumva laptop-ul in faţă? nu stii tu sa umblii la driver, poate nu l-ai instalat bine, du-te cu el la un service, ti se pare ca iti mai raspunde cineva la intrebare? eu lucrez in domeniu IT si stiu ce spun, a functionat dar poate ai luat un virus ceva.

| Evolution a răspuns:

Prietene aici e un forum de pareri si sugestii, daca tu incepi sa am jignesti atunci rezolvati singur problema, nu ma cobor la mintea ta, a mers si nu mai merge deci inseamna ca ai prins un virus, firewall, antivirus sau ceva. Apropo ai raport si nu mai comenta ca un fustrat, dovedesti ca esti un incult si modest. Vezeti de treaba ta

Răspuns utilizator avertizat