| TheGhost96 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema la IPhone-ul 5 al surori mele.Am incercat sa fac upgrade la soft-ul cel mai nou, pentru ca inainte telefonul se tot inchidea cand faceai 3-4 poze.Nu puteai face nimic cu el,asa ca am facut upgrade prima data pe telefon prin Wi-Fi, dar mi-a dat eroare si am incercat din nou prin ITunes pe calculator.Am descarcat soft-ul nou,s-a sters automat soft-ul vechi,incercand calculatorul sa-l inlocuiasca cu cel abia descarcat, dar IPhone-ul a dat din nou eroare.Problema mea,acum, este ca IPhone-ul nu se mai deschide.Cand se aprinde, arata iconita ITunes si cablul USB indreptat catre iconita.Sta asa cateva minute si se stinge automat.As vrea sa stiu de ce nu accepta soft-ul nou? Va rog sa raspundeti cu seriozitate si fara "la mișto".

Dau fundita! ...Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| TheHELP1010 a răspuns:

Incearca sa pui inapoi soft-ul vechi. Cred ca aceasta problema nu e de la calculator, ci de la soft-ul pe care il avea initial. ITunes nu are nici o problema, acum depinde daca ai facut jailbreak. Daca ai jailbreak e mai complicat sa faci, dar daca nu ai, inseamna ca e o problema cu soft-ul. Incearca sa faci un restore.

| TheGhost96 explică (pentru TheHELP1010):

IPhone-ul a fost cumparat din magazinul oficial Aplle, din Franta.A mers "OK" cam 4-5 luni,dupa care se inchidea cand incercai sa faci poze, sa filmezi, sa te conectezi la wi-fi, AppsStore, etc.Restore am facut inainte de a incerca sa-l upgradez la soft-ul nou, dar fara folos.Acum nu pot lucra nimic cu el, pentru ca nu se deschide.Cand tin butonul pentru a-l deschide, se aprinde si arata pe un fundal negru, iconita ITunes si un capat de USB in directia iconitei.