| LigiMe99 a întrebat:

Am o problema sad... Mi-am uitat PIN-ul de la telefon si mi l-am blocat. Cum pot sa-l deblochez? Imi cere un cod, nu stiu cum se cheama, dar eu NU IL AM! Cum il pot debloca? sad

4 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Se cheama codul puk dar daca e de la cartela sim depinde in ce retea esti apelezi de pe un alt numar la servicii clienti vorbesti cu unul din consultanti si ai explici situatie si primesti codul puk

| xCatastrophe a răspuns:

Cere codul Puk sau cam asa.Sti ce sa faci? Daca ai Cosmote... apelezi *100# si dai la aflarea codului puk [vei vedea acolo] si scrii numarul de telefon al tau si ti`l va da apoi finish mai urmezi alte instructiuni p`acolo[apelezi *100# de pe un alt telefon cosmote]. Dasca Ai Vodafone sau Orange trebuie sa te duci la un centru de asta de la tine din oras unde se platesc abonamente si de astea.big grin

| crisbebe a răspuns:

Se chemea codul PUK si il gasesti in chestia aceea din care practic ai luat cartela dar poti sa te duci la ei la sediu si sa ii rogi sa iti dea codul puk daca ai aruncat acea chestie

| Otilikaa a răspuns:

Pne telefonul in congelator 3 zile iar apoi il usuci cu fenul iar cind il aprinzi pukul va fi 0000