| Yumen a întrebat:

am primit un calculator mai vechi care mergea, cu componentele : Hard Disk 40 Gigabites, 480 Mb Ram, Placa video nVidea 30Mb, sistem de operare Windows XP. Calculaotrul era plin de praf, deci am scos din el ramul, placa video si cam atat. Unde am putut curata, am curatat jumatatea placa de baza, hard diskul, ramul, placa video cu alcool sanitar si cu aspiratorul dat la minim sa scot praful.
Dupa ce am teriminat am pus totul la loc si cand am descis calculatorul, cand a icarcat Windows XP, a ramas blocat.
As vrea sa stiu ca cum as putea rezolva problema.
Multumesc pentru raspunsurile viitoare,

Răspuns Câştigător
| iamcringe a răspuns:

Incearca sa instalezi din nou windows xp.

2 răspunsuri:
| Yumen explică (pentru iamcringe):

Daca incerc sa instalez din nou XP, daca tot nu o sa mearga, atunci ce sa fac cu el?

| iamcringe a răspuns (pentru Yumen):

Daca nu iti merge inseamna ca ai calculatorul stricat.