| Tatiana_Urucu_1979 a întrebat:

Buna,TPU! am router Huawei hg658 de la telekom si vreau sa ma conectez la tableta. am bagat parola (wlan key) si tot se incarca si spune ca e problema la autentificare. ce problema are? eu nu ma pricep deloc la tehnologie sad

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Suna la 1234 si cere ajutor. Sau, la 0800 800 800

| dragodana a răspuns:

Salut! Sigur ai introdus parola corect? Cu litere mari? Poti sa dai o resetare la router.Are pe lateral sau spate o gaurica pe care o tii apasata cu varful unui creion sau un ac timp de 5 secunde.Router-ul trebuie sa fie aprins cand faci resetarea,la fel si tableta. Apoi introduci din nou parola.
Sa nu te sperii. Pictogramele de pe router se vor aprinde din nou,ca si cum atunci i-ai fi dat drumul.
Daca niciuna dintre variante nu da rezultat,atunci suna la ei.
Mi s-a intamplat si mie asta, iar cei de la Telekom, nu m-au ajutat cu nimic. Ziceau sa chem pe cineva specializat.L-am resetat si a mers.
Ai incercat sa te conectezi cu altceva? Telefon? Laptop? Daca nici cu astea nu merge, da telefon la Telekom, pune-i sa faca o verificare ca s-ar putea sa nu mearga router-ul.Atunci trebuie sa ti-l schimbe.