| Trandafir_Denis_1997 a întrebat:

Salut, am si eu o problema, mi-a dat un prieten un ruter Huawei HG658 de la Romtelecom, si l-am bagat la pc-u meu, conexiunea cu pc-u meu merge, dar cand dau sa ma conectez de pe telefon, imi apare conectat dupa ce bag parola, dar nu merge. Va rog frumos, dati-mi un sfat, sau daca se poate sa intrati cu tw-u la mine in pc. Ar fi si m-ai bine! (nu ma pricep deloc la rutere).

2 răspunsuri:
| Laurentiu_Andrei_1995 a răspuns:

Da, daca esti pe romtelecom intri pe 192.168.1.1, scrii id : admin parola: admin (daca nu este deja modificata), dai pe BASIC dupa aia dai pe WAN, dai click pe ultima coloana unde scrie,, WAN6_INTERNET_TR069_R_ATM1_0_35...,, si la user name bagi id de pe contract si pa password la fel, parola de pe contract si dai Submit. Bafta!

| Trandafir_Denis_1997 explică:

Am bagat cablu de la alta firma nu de la Romtelecom, am intrat pe acel site, dar la basic -> wan nu apare acel WAN6_INTERNET_TR069_R_ATM1_
0_35 apar alte 2, pe PC merge, dar pe telefon se conecteaza, dar daxa ma conectez pe orice site nu merge.