| Ronny22 a întrebat:

Am si eu o intrebare... Puteti sa imi da-ti si mie niste sfaturi?

Am 16 ani si vreau sa ma apuc de programare... Stiu ca e devreme dar nu stiu cum sa explic. Am un sentiment foarte intens in privinta acestui lucru. Totul a inceput cand am vazut cu paginile web... Am inceput sa invat html, css, etc Dupa in afara de faptul ca jucam metin, incepusem sa vreau sa fac propriul metin. Nu aveam nicio cunostinta despre limbajul Phyton, dar inteleg oarecum functiile in mare parte. In C/C++ inteleg desii e destul de grelut. Credeti ca m-as putea apuca? Si daca da, de unde as putea incepe? Ce sfaturi imi oferiti?

Răspuns Câştigător
| vladutcornel a răspuns:

Caută cursuri de programare de la universitățile de renume din SUA.
Mie mi-a plăcut foarte mult cursul ăsta de la Stanford: https://youtu.be/KkMDCCdjyW8?list=PL84A56BC7F4A1F852

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas l ai facut bine... nu ai confundat html, css cu programarea.

16 ani nu e nicidecum tarziu, e chiar la fix.

Cel mai simplu ar fi sa iti niste manuale de info de liceu si sa inveti de acolo pana prinzi bazele